baner-graficzny
baner-graficzny
PL EN FR

PROGRAM OGÓLNY

                      Poniższa lista zawiera sesje zaakceptowane przez Zgromadzenie Ogólne ICHS w Moskwie we wrześniu 2017 roku. Kilka dodatkowych sesji zostanie przyjętych w wyniku dodatkowego naboru aplikacji (do 31 stycznia 2019). Lista nie zawiera sesji organizowanych przez międzynarodowe organizacje historyczne (komisje, towarzystwa, komitety) afiliowane przy CISH. W nawiasach podano jedynie nazwisko osoby do kontaktu.

                      Participants and authors

                      A

                      ABEJEZ Luis J.
                      ACKERMAN Astrid
                      ADESINA Oluwakemi Abiodun
                      AGIRREAZKUENAGA Joseba
                      AGIRREAZKUENGA Joseba
                      AGUILAR Onésimo Rodriguez
                      AKGÖZ Görkem
                      AKITA Sigeru
                      AL MASUM Abdullah
                      ALIBRANDI Rosamaria
                      ALMAGRO VIDAL Clara
                      ALMEIDA MENDES Antonio de
                      ALMEIDA de CARVALHO Rita
                      AMADOR Emma
                      AMANO Masashi
                      ANCEAU Eric
                      ANDERSEN Casper
                      ANTONÍN MALANÍKOVÁ Michaela
                      APOR Balázs
                      ARENA Valentina
                      ARESI Giacomo
                      ARGOUNÈS Fabrice
                      ARREGI Joseba I.
                      ARRIZABALAGA Marie-Pierre
                      ASSELIN Pierre
                      ATHAYDE Joao De

                      B

                      BADEL Laurence
                      BADI Dida
                      BADINO Anna
                      BAE Kyounghan
                      BAETS Antoon De
                      BAETS Antoon de
                      BAEZA Joaquín
                      BAIRACTARIS Augustinos
                      BARBOSA PEREIRA Ana Carolina
                      BARCZ Anna
                      BARIC Daniel
                      BARJOT Dominique
                      BARTAL Israel
                      BATZELL Rudi
                      BAY Alexander
                      BAYDAL Vicent
                      BEARZOT Cinzia
                      BEATS Antoon De
                      BELAUSTEGI Unai
                      BELGRAVE Michael
                      BELYAEV Leonid
                      BENEDUCE Pasquale
                      BENZIGER Karl P.
                      BERARDI Slivio
                      BERNHARD Philipp
                      BERNI Marcel
                      BERTRAM Łukasz
                      BESSEGHINI Deborah
                      BETTAHAR Yamina
                      BETTI Eloisa
                      BETTS Paul
                      BLAUDEAU Philippe
                      BLOCKMANS Wim
                      BOBAKO Monika
                      BOCCHI Francesca
                      BOECKH Katrin
                      BOER Pim den
                      BOLOVAN Ioan
                      BONALDO Rodrigo
                      BONVIN Audrey
                      BORAN Elizabethanne
                      BORDERÍAS Cristina
                      BORIS Eileen
                      BORN Robert
                      BORSANI Davide
                      BORTLOVÁ Hana V.
                      BOTSMAN Daniel
                      BOUCHENAKI Mounir
                      BOURGUINAT Nicolas
                      BRAIT Andrea
                      BRATHER Sebastian
                      BRINGÉ Arnaud
                      BRIQUEL Dominique
                      BRITO Cristina
                      BUARQUE Bernardo
                      BUCHET Constantin
                      BUENO SANCHEZ Marisa
                      BULTEN Luc
                      BURGAUD Stéphanie
                      BUSSET Thomas
                      BĘBNOWSKI Damian
                      BŁACHOWSKA Katarzyna

                      C

                      CADEDDU Davide
                      CAJANI Luigi
                      CALABRÒ Vittoria
                      CALVERT Leanne
                      CANAVERO Alfredo
                      CARDONA Mylynka Kilgore
                      CARDOSO Oldimar
                      CARDOSO Pontes
                      CARLE Lucia
                      CARRIÉ Jean-Michel
                      CASTRYCK-NAUMANN Katja
                      CATROS Simon
                      CAUVIN Thomas
                      CAVALLARO Maria
                      CAVALLERA Marina
                      CAÑIZARES-ESGUERRA Jorge
                      CELESTINO DE ALMEIDA Maria Regina
                      CEOBANU Adrian-Bogdan
                      CHAKRABARTI Ranjan
                      CHAREILLE Pascal
                      CHEMLA Karine
                      CHUPERA Regina
                      CICILIOT Valentina
                      CLEMENTSSON Bonnie
                      COLLA Piero Simeoni
                      COLLER Ian
                      COMPAGNON Olivier
                      CONFORTI Yitzhak
                      CONSOLINO Franca Ela
                      CONTE Paolo
                      CONTENTE Claudia
                      CORCIULO Maria Sofia
                      COSS Peter
                      COSTANTINI Emanuela
                      CRUZ COELHO Maria Helena da
                      CSICSMANN László
                      CUFFEL Alexandra
                      CZAJA Roman

                      D

                      DAINESE Davide
                      DALL'AGLIO Francesco
                      DASZKIEWICZ Piotr
                      DEAN David
                      DELAGE Fernando
                      DELGADO Lorenzo
                      DENIS Philippe
                      DENZEL Markus A.
                      DESCHODT Jean-Pierre
                      DIABIGUILE Ali
                      DIANOVA Olga
                      DIAZ Pablo C.
                      DIERIKX Marc
                      DIERKS Dennis
                      DIMITROVA Snezhana
                      DJEBBAR Ahmed
                      DJEVI Faisal
                      DOBEK Rafael
                      DOGLIANI Patrizia
                      DOLEZAL Stanislav
                      DOLEŽALOVÁ Antonie
                      DOMAŃSKA Ewa
                      DOMPER LASÚS Carlos
                      DOMÍNGUEZ-PRATS Pilar
                      DONTCHEV Kamen
                      DORON Claude Olivier
                      DOWNS Laura Lee
                      DREYFUS Emmanuel
                      DROZD-LIPIŃSKA Alicja
                      DRUMMOND Maria Claudia
                      DUDEKOVÁ-KOVÁČOVÁ Gabriela
                      DUEDAHL Poul
                      DULSKA Anna
                      DUMĂNESCU Luminița

                      E

                      ECHEVARRIA ARSUAGA Ana
                      ECHEVARRÍA ARSUAGA Ana
                      ECKART Conze
                      EFMERTOVÁ Marcela
                      EICHNER Carolyn J.
                      ELEAZAR-WENDT Samuel
                      ELIZALDE Lola
                      ELORANTA Jari
                      EPPLE Marius
                      ERAQI KLORMAN Bat-Zion
                      ERDMANN Elisabeth
                      ERDÉLYI Gabriella
                      ESTEVES Alexandra
                      EVANS Tanya
                      EWERT Ulf Christian

                      F

                      FALK Francesca
                      FALL Mamadou
                      FARALDO José M.
                      FARRELL Elaine
                      FAUVE-CHAMOUX Antoinette
                      FEINER Shmuel
                      FERENČUHOVA Bohumila
                      FERRADOU Mathieu
                      FERRANDINO Gilda
                      FERRAZ de MATOS Patrícia
                      FEVRE Christiane
                      FIGEAC Michel
                      FILIPOWICZ Marcin
                      FISCHER Louise
                      FLANDREAU Marc
                      FLÉCHET Anaïs
                      FODOR Gábor
                      FOLLAIN Antoine
                      FONT Márta
                      FORCADE Olivier
                      FORESTELL Nancy
                      FORRAT Martin
                      FORREST Alan
                      FORSYTH Hannah
                      FRANK Robert
                      FREITAS DUTRA Eliana Regina de
                      FREYER Stefanie
                      FRIZZERA Francesco
                      FUCHS Anne
                      FUENTES CODERA Maximiliano
                      FUNES Reinaldo
                      FUR Gunlög
                      FURRER Markus
                      FUSTER Mónica
                      FÜRST Juliane

                      G

                      GADZHIEV Murtazali
                      GAO Yi
                      GARRIGUES Jean
                      GARY Paul
                      GATTEI Stefano
                      GAZZETTA Liviana
                      GHARIBIAN Nazenie
                      GHIT Alexandra
                      GIROTTI Beatrice
                      GIURINTANO Claudia
                      GODELIER Éric
                      GOLIAN Jan
                      GONZÁLEZ GULLÓN José Luis
                      GORBAHN Katja
                      GORUN Hadrian
                      GOTO Makoto
                      GRAFF Agnieszka
                      GRAJALES PORRAS Agustín
                      GRANDPIERRON Matthieu
                      GROEGER Cristina
                      GROSSMANN Johannes
                      GUDEHUS Christian
                      GUERRIERI Sandro
                      GUEYE Omar
                      GUZOWSKI Piotr
                      GWIAZDOWICZ Dariusz

                      H

                      HABA Kumiko
                      HACKMANN Jörg
                      HADLER FRANK
                      HADLER Frank
                      HAHN Hans Henning
                      HAMR David
                      HAN Jae-Yeong
                      HANNE Olivier
                      HANNIKAINEN Matti
                      HARISCH Immanuel R.
                      HARRIS Ruth
                      HASBERG Wolfgang
                      HAUE Harry
                      HAYDN Terry
                      HAZAREESINGH Sudhir
                      HEGGIE Vanessa
                      HEINEMANN Isabel
                      HELFERT Veronika
                      HENRIQUES António
                      HERMANN Katharina
                      HERUDAY-KIEŁCZEWSKA Magdalena
                      HESS Tamar
                      HIDEO Fukamachi
                      HLAVAČKA Milan
                      HOIJTINK Mirjam
                      HOLDREN Nate
                      HONG Liu
                      HORNSBY Robert
                      HORST Thomas
                      HORVÁTH Sándor
                      HOU Xudong
                      HRABOVEC Emilia
                      HSIEH Shih-Yuan
                      HUANG Hao
                      HUGUET Montse
                      HUNT Lynn
                      HURLET Frédéric
                      HUSKAMP PETERSON Trudy
                      HÄGGQVIST Henric
                      HÜCHTKER Dietlind

                      I

                      IIJIMA Wataru
                      ILLADES Lilián
                      ILSKI Kazimierz
                      INGRAM Martin
                      IORGA Filip-Lucian
                      ISLAM Asha
                      ISRAEL Paolo
                      IVANESCU Mihaela

                      J

                      JACOBSON Liesbeth Rosen
                      JACQUART Danielle
                      JANECZEK Andrzej
                      JANICKI Tadeusz
                      JARAUSCH Konrad
                      JARLERT Anders
                      JAROSZ Dariusz
                      JARZEBOWSKI Claudia
                      JIANG Tianyue
                      JIMÉNEZ Jesús Lorenzo
                      JORGENSEN Dolly
                      JOUBERT Jean-Marc
                      JOURNOUD Pierre
                      JOVER-AVELLA Gabriel
                      Jan Nowak
                      JÓNSSON Gudmundur
                      JÕEKALDA Kristina
                      JØRGENSEN Dolly

                      K

                      KACZMAREK Ryszard
                      KALLIS Aristotle
                      KANSTEINER Wulf
                      KAPRAL Myron
                      KARTALOFF Kiril Plamen
                      KARVONEN Lauri
                      KASTLER Jean-Loup
                      KAŁWA Dobrochna
                      KEIGER John
                      KEMPA Tomasz
                      KENNEDY Michael
                      KERBASTARD Nolwenn
                      KETOLA Mikko
                      KETTUNEN Pauli
                      KHAREBAVA Nana
                      KHODNEV Alexander
                      KHOSRAVI Erfaneh
                      KICHELEWSKI Audrey
                      KIENIEWICZ Jan
                      KISS Reka
                      KLEIN Jean-François
                      KLEČACKÝ Martin
                      KLICH-KLUCZEWSKA Barbara
                      KOBAYASHI Ako
                      KOCKA Urte
                      KOHIYAMA Rui
                      KOIKE Takayoshi
                      KOK Jan
                      KOLÁŘ Pavel
                      KOMAROMI Laszlo
                      KOPOSOV Nikolay
                      KORDOS Przemysław
                      KORTTI Jukka
                      KOSSAKOWSKI Radosław
                      KOSTOV Alexandre
                      KOUAMÉ Thierry
                      KRADIN Nikolai
                      KRAMER Michael J.
                      KRÁTKÁ Lenka
                      KRÓLIKOWSKA-JEDLIŃSKA Natalia
                      KUNIHARA Misako
                      KWIATKOWSKA-MOSKALEWICZ Katarzyna
                      Ketola Mikko
                      Krzysztof Kowalski
                      KÄHÖNEN Aappo
                      KÜSTER Hansjorg
                      KŁODZIŃSKI Karol

                      L

                      LAITILA Teuvo
                      LAJUS Julia
                      LAMBERIGTS Mathijs
                      LAMI Giulia
                      LAND Jeremy
                      LAUGHLAND John
                      LAUGRAND Frédéric
                      LAUZUN Hélène de
                      LEAL Claudia
                      LECHERVY Christian
                      LECUPPRE-DESJARDIN Elodie
                      LEITE Rita Mendonça
                      LEMMES Fabian
                      LETH Marianne Axelsen
                      LIBERA Martial
                      LICZBIŃSKA Grażyna
                      LIEDKE Marzena
                      LIM Jie-Hyun
                      LIU Shanshan
                      LIU Shi-yung
                      LIU Yi
                      LIZZI Rita
                      LLOYD Christopher
                      LOBO DE ARAÚJO Maria Marta
                      LOPES Ana Mafalda
                      LOPES de ARAUJO Valdei
                      LOUALICH Fatiha
                      LU Yang
                      LUENGO SANCHEZ Jorge Alberto
                      LYTJE Maren
                      LÄHTEENMÄKI Ilkka

                      M

                      MADLY Lorand
                      MAGAR Rahul V.
                      MALIGOT Claire
                      MALINOVICH Nadia
                      MALONEY Barbara
                      MANNING Patrick
                      MANSOURI Amani
                      MARCHESI Aldo
                      MARCONI Giulia
                      MARK Shlomo
                      MARKKOLA Pirjo
                      MARTIN Oscar
                      MARTINEZ ALMIRA Magdalena
                      MARTINEZ RODRIGUEZ Marcela
                      MARTINI Manuela
                      MARUSCHKE Megan
                      MARZANO Arturo
                      MASAYUKI Sato
                      MATHUR Chananda
                      MATOS Paulo Teodoro de
                      MATTER Dominik
                      MATTHIESEN Toby
                      MAŁCZYŃSKI Jacek
                      MEDYŃSKA-GULIJ Beata
                      MEEHAN Ciara
                      MELLONI Alberto
                      MELÓN JIMÉNEZ Miguel Ángel
                      MENDEL Toby
                      MERATI Simona
                      MERCIER Charles
                      METRAKOS Anysia
                      METTEL Gisela
                      METTELE Gisela
                      METZGER Chantal
                      MICHEL Alain P.
                      MICHELA Miroslav
                      MIDDELL Matthias
                      MIGDALSKI Paweł
                      MIHALJEVIĆ Josip
                      MIKEŠ Jan
                      MILIJAN Suzana
                      MILLON Clément
                      MILLWARD Gareth
                      MIONI Michele
                      MISCALI Monica
                      MITCHELL Laura J.
                      MITROFANOV Andrey
                      MITSYUK Natalia
                      MIZOGUCHI Koji
                      MOLNÁR Antal
                      MONTEIRO Nuno Gonçalo
                      MONTEPMBEME Jean-Paul
                      MONTERO Iris
                      MOOSVI Shireen
                      MORELI Alexandre
                      MORETTI Mauro
                      MORING Beatrice
                      MORÉE Peter
                      MOSES Dirk
                      MOSS Kenneth B.
                      MOSSAKOWSKA-GAUBERT Maria
                      MUCHOWSKI Jakub
                      MURAVYEVA Marianna
                      MURRAY-MILLER Gavin
                      MUTI Öndercan
                      MWATWARA Wesley
                      MYERS Jorge Eduardo
                      McCORMICK Leanne
                      McGRATH Ann
                      MÂRZA Daniela
                      MÉNDEZ MAÍN Silvia Ma.
                      MÜCKE Pavel
                      MÜLLER Andreas

                      N

                      NAGASHIMA Mio
                      NANCE Susan
                      NAPOLI Mario di
                      NAZARSKA Georgeta
                      NDEH Martin Sango
                      NECASOVA Denia
                      NEGASH Samuel
                      NERALIC Jadranka
                      NGONG ATEMBONE Jacques
                      NGUYEN Hoang Nhu Thanh
                      NGUYEN Thi Hanh
                      NICOLSON Beryl
                      NIEßER Jacqueline
                      NORD Philip G.
                      NORPPA Johanna
                      NTSIMANE Radikobo
                      NYE Adele

                      O

                      OBER Douglas
                      OGBOGBO Christopher B.N.
                      OGÓREK Bartosz
                      OHARA Shunichiro
                      OJA Mare
                      OJALA Jari
                      OKAMOTO Michihiro
                      OKUMURA Hiroshi
                      OLASZEK Jan
                      OPLL Ferdinand
                      ORTNER Christian
                      OYONGMEN Virginie W.B.

                      P

                      PALIKIDIS Angelos
                      PALMA Nuno
                      PALOMO del BARRIO Federico
                      PAN Dan
                      PANG Guanqun
                      PAPASTEFANAKI Leda
                      PAQUETTE Gabriel
                      PASTURE Patrick
                      PASZKIEWICZ Jędrzej
                      PAUN Nicolae
                      PAZOS Antón M.
                      PELLEGRINO Gabriela
                      PELLEGRINO SOARES Gabriela
                      PELLERITI Provvidenza
                      PELTOLA Jarmo
                      PENSLAR Derek
                      PERO Mario Del
                      PERRY Jimena
                      PETERSEN Klaus
                      PETROV Alexander
                      PIHLAINEN Kalle
                      PINTO RIBEIRO Cláudia
                      PITASSIO Armando
                      POLLIN Christopher
                      PONIAT Radosław
                      POP Adrian
                      POP Ioan-Aurel
                      POPA-ANDREI Mirela
                      POPOVA Galina
                      POPOVICI Vlad
                      POPP Susanne
                      PRASAD Archana
                      PREDA Dumitru
                      PREVOST Stephanie
                      PRINZIVALLI Emanuela
                      PROIETTI Fausto
                      PUJADAS-MORA Joana Maria
                      PURVIS June
                      PÀL Judit
                      PÉREZ DEL PUERTO Ángela
                      PÉREZ Pablo
                      PÉTERI György

                      Q

                      QUAGGIO Giulia

                      R

                      RADOS Leonidas
                      RADY Martyn
                      RANDOLPH Stephen P.
                      RAPPORT Michael
                      RAUDSEPP Anu
                      RAVIOLA Blythe Alice
                      REGOLI Roberto
                      REPCZYŃSKA Helena
                      REPINA Lorina
                      RESSEL Magnus
                      REY CASTELAO Ofelia
                      RIBEIRO Maria Manuela
                      RISWICK Tim
                      RIZK Karam
                      RODRIGUEZ Barry
                      RODRIGUEZ LAGO José Ramón
                      ROGACZ Dawid
                      ROGISTER John
                      ROHDEWALD Stefan
                      ROHR Christian
                      ROMANO Angela
                      ROMERO SAMPER Milagrosa
                      ROSEBROCK Jürgen
                      ROSENBLIEH Émilie
                      ROVERE Luca La
                      RUBÌ Gemma
                      RUDAS-GRODZKA Monika
                      RUE Frank La
                      RUIZ CARNICER Miguel Ángel
                      RUSZAŁA Kamil
                      RÉVEILLARD Christophe

                      S

                      SACHSENMEIER Dominic
                      SACZYŃSKA-VERCAMER Monika
                      SAJKOWSKI Wojciech
                      SALL Moustapha
                      SALMI Hannu
                      SALVO Patrizia De
                      SALZMAN Michele Renee
                      SAMOJLIK Tomasz
                      SANCHEZ Jean-Noël
                      SANGARI Esmaeil
                      SANZ Carlos
                      SARDELLA Maria Teresa
                      SARTRE Maurice
                      SASAKI Kazuko
                      SATO Masayuki
                      SAUL Samir
                      SAVELLI Laura
                      SCHARFE Hartmut
                      SCHATZ Andrea
                      SCHELTJENS Werner
                      SCHEUTZ Martin
                      SCHIRMANN Sylvain
                      SCHLIEDER Christoph
                      SCHNAPP Alain
                      SCHOM Alan
                      SCHRAMM Tomasz
                      SCHUMANN Jutta
                      SEAWARD Paul
                      SEGUY Isabelle
                      SEIGAN Kôbô
                      SENIGAGLIA Cristiana
                      SERNA Pierre
                      SESHAN Radhika
                      SETH Sanjay
                      SHAW David Gary
                      SHEILD Andrew
                      SILVA Helena da
                      SIMON Zoltán Boldizsár
                      SIRINELLI Jean-François
                      SKIBIŃSKI Paweł
                      SMITH Richard
                      SMITS Thomas
                      SMYKOWSKI Mikołaj
                      SNICKARS Pelle
                      SOLURI John
                      SOWIŃSKI Paweł
                      STAFFORD Grace
                      STAŃCZAK-WIŚLICZ Katarzyna
                      STEGHERR Marc
                      STEPHENSON Svetlana
                      STJERNA Kirsi
                      STRLE Urška
                      SUJECKA Jolanta
                      SWART Sandra
                      SZYMAŃSKA Kamila
                      SĘKOWSKI Paweł

                      T

                      TAIVALANTTI Tanja
                      TAMM Marek
                      TANAKA Stefan
                      TANSCHINA Natascha
                      TANTILLO Ignazio
                      TASE Nozomu
                      TAULLI Claudio Marcello
                      TAVARES MARTINS Ana Maria
                      TERTRAIS Hughes
                      TESSON Clarisse
                      TESSON Marine
                      TEURTRIE David
                      THEODORESCU Răzvan
                      TISCHLER Carola
                      TISSOT Laurent
                      TITONE Fabrizio
                      TODD David
                      TOLEDANO Ferran
                      TOMBS Robert
                      TOMÁŠEK Michal
                      TORTAROLO Edoardo
                      TOZZI Veronica
                      TRACK Lara
                      TREGLIA Emanuele
                      TRIGE ANDERSEN Nina
                      TRIMARCHI Carmen
                      TROEBST Stefan
                      TROVALUSCI Sara
                      TÓTH Ferenc
                      TÖRÖK Zsolt Győző

                      U

                      UNGER Corinna
                      URQUIJO Mikel
                      UVAROV Pavel

                      V

                      VAJDA Barnabás
                      VALTONEN Aleksi
                      VARGAS-DOMÍNGUEZ Joel
                      VELASCO DE CASTRO Rocío
                      VELKOVÁ Alice
                      VERBYTSKA Polina
                      VERCAMER Grischa
                      VIGEVANI Tull
                      VILLAR Diego
                      VIMIEIRO GOMES Ana Carolina
                      VINAZZANI Cristian
                      VIȚALARU Adrian
                      VOGELER Georg
                      VOREL Petr

                      W

                      WAKIMURA K.
                      WANG Edward
                      WANG Ming-ke
                      WANG Q. Edward
                      WARNER Lyndan
                      WASAMBA Peter
                      WASIUCIONEK Michał
                      WATANABE Hirotaka
                      WEBER Pierre-Frédéric
                      WEBER Torsten
                      WEINTRAUB Roy
                      WINAN Gabriel
                      WNEK Konrad
                      WOBRING Michael
                      WOJDON Joanna
                      WOJTACKI Maciej
                      WOOLFORD Andrew
                      WOSIŃSKA Małgorzata
                      WYŻGA Mateusz

                      X

                      XU Stella Y.

                      Y

                      YAKOBSON Alexander
                      YEO In-Sok
                      YU Xin
                      YÜRÜKÇÜ Aytaç

                      Z

                      ZACHARIAS-WALSH Anne
                      ZAGRATZKI Uwe
                      ZAHIROVIĆ Nedim
                      ZALEWSKI Paul
                      ZEGA Fulvia
                      ZEWDE Bahru
                      ZHANG Xupeng
                      ZHOU Lihong
                      ZHU Mei
                      ZIEGLER Joseph
                      ZIÓŁKOWSKI Adam
                      ZUCCA MICHELETTO Beatrice
                      ZUDOVÁ-LEŠKOVÁ Zlatica
                      ZYBLIKIEWICZ Lidia A.
                      ZÁŘICKÝ Aleš
                      ZÜNDORF Irmgard

                      Č

                      ČAVOŠKI Jovan

                      Ď

                      ĎURČANSKÝ Marek

                      Ł

                      ŁAZOR Jerzy

                      Ő

                      ŐRI Peter

                      Ś

                      ŚNIEŻKO Alžbeta

                      Ž

                      ŽUPANIČ Jan

                      Ș

                      ȘIPOȘ Sorin

                      Keywords

                      1

                      18th – 20th centuries (1)

                      2

                      20th century (1)

                      A

                      aagriculture (1), Activism (1), adoption (1), Africa (2), agency (1), Ancestors (1), Ancient History (1), Animal History (2), Anthropocene (4), Anthropocene Era (3), anti-genderism (1), apparatus (1), archaeological and architectural heritage (1), Armenian Church (1), Armenian Community (1), armies (1), art (1), artistic creation (1), Assembly (1), Authority (4)

                      B

                      Balkans (1), Bellum civile (1), biographies (1), biography (1), Bohemia (1), borderlands (1), Borders (2), boundaries (1), Brazil (1), Buddhist Scripture (1)

                      C

                      Canon Law (1), Capitalism (1), Cathedral schoolmasters (1), cathedral schools (1), Catholicism (3), Central Eastern Europe (1), Central Europe (1), central places (1), China (3), Christianity (3), Church (5), circulation (1), Cisleithania (1), civic courage (1), civil society (1), Civil Wars (1), class relations (1), Clergy (1), Cold War (1), collective memory (2), colonial period (1), colonialism (2), Commemoration (1), Communism (6), communists (1), Comparative methodology (1), comparative prespective (2), comparison (4), conceptual history (1), Conceptual history of science (1), Conduct Literature (1), conservation (1), Constitution (4), contemporary history (1), Continuity (5), Corea (1), Cosmopolitism (2), Councils (1), Court and Courtiers (1), Crises (1), Crisis (5), Cristeros (1), Critical Edition (1), Cultural encounters (1), cultural heritage (1), Cultural History (2), culture (1), Czechoslovakia (3)

                      D

                      debates about History education (1), Democratic freedoms (1), Denial of crimes (1), Devotion (3), Diaspora (1), digital history (1), Digital Humanities (1), Digital Technology (1), Diplomacy (1), Diplomatic Documents (1), Diplomatic History (1), Disarmament (1), Disciplined Dissent (1), Dissent (1), diversity (1), Dynastic loyalties (1)

                      E

                      Early Modern Times (1), early modern universities (1), East (3), East-Central Europe (5), Eastern Front (1), Eastern Question (1), ecology (1), economic development (1), Economic History (2), Economy (2), Entanglement (1), environment (1), environmental history (1), epistemic justice (2), ethnic identity (1), Ethnicity (1), Europe (5), European expansion (1), evidential ground (1), Exile (1), Experience (1), Extinction (1)

                      F

                      Families (4), familiy (2), family (1), Far Eastern countries movement of ideas (1), Federation of Historical Sciences (1), Female Monasteries (1), Feminism (1), filariasis (1), first industrialization (1), Football fandom (1), forest (1), Freedom of expression (1), Freedom of opinion (1), French imperialism (1), fundamentalism (1), Future (1)

                      G

                      Gender (9), gender justice (1), gendered worlds of work (1), generations (1), genocide (1), Genocide Studies; Human Subjects of History (1), Germany (1), Global (5), Global Historiography (1), Global History (10), global migration (1), Global Sixties (1), globalization (1), Great Britain (3), Greece (2)

                      H

                      half–sibling rivalry (1), Hate speech (1), Heavenly Abnormality (1), Hellenistic world (1), historical approach (1), historical background (1), historical consciousness (4), historical demography (1), historical documents (1), Historical Futures (1), historical materials (1), Historical Methods (1), Historical Metrology (1), historical temporality (1), Historical Theory (1), historical understanding (1), historicizing working women’s activism (1), historiography (4), History (2), history didactics (2), History education (4), history of civilization (1), history of emotions (1), History of Europe (1), history of experience (1), History of higher education (1), History of Historiography (1), history of History education (1), history of science (1), history of survival (1), History of Technology (1), Holocaust Studies (1), Holy See (1), Holy Virgins (1), hooligans (1), hula hop (1), human biological diversity (1), Human rights law (1), Humanitarian (1), humanitarianism (1), Humankind (1)

                      I

                      identity (4), imaginary past (1), Imperialism (1), India (1), inheritance (1), Insurgencies (2), Intellectuals (1), Interdisciplinarity (2), Interdisciplinary (5), Interethnic Marriage (4), interethnic marriege (1), Interfaith (5), interfaith movement (1), international case studies (1), International historical congresses (1), International History (1), International Marriage (3), international marrige (2), International Order (1), international organization (1), international relations (4), Interwar Period (1), Iron Curtain (1), Islam (3), Islamic world (1), Israel (1), Italian universities (1)

                      J

                      Japan (2), Jubilees (1), Justice (1)

                      K

                      knowledge (1)

                      L

                      la construction européenne (2), la guerre froide (2), la Seconde Guerre mondiale (2), labor (1), language (1), Latin America (2), Latin Space (1), Lawcourts (1), Liberalism (1), lieux de mémoire (1), Limits of limits to free expression (1), Limits to free expression (1), localism (2), long-term perspective (1)

                      M

                      macro-regions (2), malaria (1), Marriage (1), marrige (1), Media Experience (1), media history (1), medical aid (1), medical curriculum (1), medieval town (1), Medieval universities (1), medieval university (1), Medievalism (2), Mediterranean (1), memory (5), Memory laws (1), Memory of the dead (1), Memory Studies (2), Metahistory (1), Methodical Experience (1), methodological ground (1), methodology (1), Middle Ages (2), migration (3), Minimization of crimes (1), Modern History (2), modern universities (1), modernisation (1), modernity (1), modernity culture (1), Modernization (1), Monks (1), mortality (1), Multiculturalism (1), multinational empires (3), Multinational organizations (1), Muslims (3)

                      N

                      nation (1), national identities (1), National security (1), national states (2), Nationalism (4), natural disaster (1), Nazism (3), Near East (3), Negotiations (1), Neighbours (1), Netherlands (1), non-Human Subjects of History (1), nuclear arms (1)

                      O

                      Objective Experience (1), October Revolution (1), oral history (3), Orthodox Churches (1), Ottoman Empire (3)

                      P

                      Parliament (5), Parliamentarism (1), party (1), Passage of time (1), pedagogy (1), Persia (1), philanthropy (1), Places (1), Poland (4), Polish-Lithuanian Commonwealth (3), Political Institutions (4), Political trials (1), Population Displacement (1), population movements (1), post-conflict identity narratives (1), Postcolonial studies (1), Posthumanism (1), Postmodernism (1), Potential History (1), Privacy (1), Procession (1), Progressive Narratives (3), Protest (1), Protestant Churches (1), public buildings (1), Public debate about history (1), Public health (1), public history (4), Public morals (1), Public opinion (1), Public order (1), public sphere (1)

                      R

                      race (1), Re-experience (1), Realms (1), Recognition (1), reconciliation (1), Red Ruthenia (1), Regional Perspectives (1), Relations internationales en Europe au XXe siècle (2), Religion (5), Religious history (1), Religious minorities (1), religious pluralism (1), religious studies (1), remarriage patterns (1), Representation (5), Reproduction (5), Republic and monarchy (1), Reputation (1), resilience (1), Resistance (3), Restoration (1), Revolution (3), Revolutions (1), Right Wings (1), Rivers (1), Roman empire (2), Roman-Catholic Church (1), Romania (1), Rome (1), Russia (4)

                      S

                      samizdat (1), schistosomiasis (1), scientific progress (1), Seized archives (1), Silesia (1), siup la la (1), Slavdom (4), social and demographic changes (1), Social History (2), social identity (1), socialist countries (1), Socio-political Innovation (1), Soviet Union (3), Spain (4), Spanish America (1), stasis (1), State (5), state formation (1), State-run hostels (1), stepfamily relations (1), stepparent-stepchild bond (1), Strategies (5), Strike (1), Subjective Experience (1), subjectivity (1), Supranational dimension (1), Sweden (3), symbolic appropriation (1), Syriac Churches (1), système de Versailles (2)

                      T

                      Tang Empire (1), technological innovations (1), Terrorism; Islamic Fundamentalism (2), Terrorists (1), testaments (1), the Bretton Woods System (1), the Grand Duchy of Lithuania (1), the United Nations (1), Theology (3), theoretical ground (1), Theory of History (1), Totalitarianism (3), town squares (1), trade unions (1), Tradition (1), Transhumanism (1), Transitional justice (1), Transmission (5), Transnational History (2), trauma (1), Turns in Genocide Scholarship (1)

                      U

                      Ukrainian (1), Ultras (1), UNESCO (1), Union (1), United States (1), universalism (1), universities (1), University of Dublin (1), University of Iasi (1), University Recruitment (1), urban space (1), urban studies (1)

                      V

                      Vatican (3), Vatican Diplomacy (1), Viet-Nam (1), Violent Conflicts (2)

                      W

                      weapon control (1), welfare state (2), West (3), Western cathedral schools (1), Western Europe (1), WHO (1), women (1), women unions (1), Women’s labor activism (1), work (1), working women’s agendas and activist repertoires (1), world heritage (1), World War I (2), World War II (1)

                      Z

                      Zionism (1)

                      Session by title

                      A

                      A Global History of Humankind in the Making
                      Appeasing the Civil Wars in the Greco-Roman World
                      Association Internationale d’Histoire Contemporaine de l’Europe – L’Europe post-guerre froide : une Europe asymétrique?
                      Association Internationale d’Histoire Contemporaine de l’Europe – Rapports des pré-colloques
                      Association Internationale d’Études du Sud-Est Européen
                      Association of African Historians – Violent Conflicts in North Africa in the Twenty-first Century
                      Association of African Historians – Violent Conflicts in Sub-Saharan Africa: Issues and Dimensions in the Twenty –First Century

                      B

                      Borders and Borderlands: the Slavdom over the Centuries – Culture and Society

                      C

                      Civilians in the War. Women, Children, Refugees and Prisoners-of-War on the Eastern Front during World War I
                      Closing Ceremony
                      Comité international pour la métrologie historique – Historical Metrology and the Challenges of Digital Research in Economic History
                      Commission for the History of Towns
                      Commission Internationale des Études Historiques Slaves – Conflicts
                      Commission Internationale des Études Historiques Slaves – Cooperation
                      Commission Internationale des Études Historiques Slaves – Opening – Encounters
                      Commission Internationale du Pacifique
                      Courage and Dictatorships: Cultures of Dissent, Cultures of Control in the 20th Century
                      Court and Courtiers in the Ancient Near East and Mediterranean

                      D

                      Disciplined Dissent: Political Recognition and Forms of Negotiation Beyond the Public Sphere. Some Case Studies in Medieval and Early Modern Europe (11th to 17th Centuries)
                      Dynastic Loyalties, Multinational Loyalties, and National Loyalties within Imperial Armies (18-21 Centuries)

                      E

                      Empire, System Building and Society Administration in Ancient World
                      Encounters and Concurrences: New Theoretical and Methodological Developments in Global History

                      F

                      Family Memory and Intergenerational Transmission of the Past
                      Farewell Lunch
                      Football Fandom, History and Politics
                      From Gender as an Useful Category to Anti-Genderism

                      G

                      Gendered Work, Gendered Struggles: Women’s Activism at the Work-place in Long-term and Comparative Perspective

                      H

                      Histoire et vérité: la fabrique du procès
                      Historical Futures: Apprehensions of the Past and Anticipated Futures in the Contemporary World
                      Holy Virgins and Blessed Rulers: Eastern and Western Perspectives (4th-6th Centuries)

                      I

                      Innovative Approaches to Holocaust & Genocide Studies: Theoretical Perspectives and Prospectives
                      International Association of Historical Societies for the Study of Jewish History – Migration and Culture – Nation and Religion
                      International Commission for the History and Theory of Historiography
                      International Commission for the History of Representative and Parliamentary Institutions – From Administration to Politics. The role of representative assemblies
                      International Commission for the History of Representative and Parliamentary Institutions – Myth and reality of Representation. Political theories and institutional practices
                      International Commission for the History of Representative and Parliamentary Institutions – Representative institutions in the governance of cities from Middle Age to present time
                      International Commission for the History of Representative and Parliamentary Institutions – The development of representative and parliamentary institutions in Central-Eastern Europe
                      International Commission for the History of the French Revolution 1
                      International Commission for the History of the French Revolution 2
                      International Commission for the History of the French Revolution 3
                      International Commission for the History of Universities
                      International Commission of Historical Demography – Colonial populations: Census-taking processes, Health and Urbanization (17th-20th centuries)
                      International Commission of Historical Demography – Female Contribution to Human Migration and Mobility Process. Sources to Find Them, Past & Present
                      International Commission of Historical Demography – Female Strategies and Continuity – Female Strategies and Change
                      International Commission of Historical Demography – Marriage and Migration from the 17th to the early 20th Century – Gender, Economy and Origin
                      International Commission of Historical Demography – Mixed Families in the History: Interfaith, Interethnic and International Marriage
                      International Commission of Military History – Réarmements et désarmements après les deux Guerres Mondiales
                      International Commission on the History of International Relations – Transitions and Political Change in Asia – Transitions and Political Change in the Americas
                      International Commission on the History of International Relations – Transitions and Political Change in Eastern Europe – Transitions and Political Change in Western Europe and the Mediterranean Countries
                      International Committee of Editors of Diplomatic Documents
                      International Federation for Research in Women’s History – A movement towards equality? Risks and opportunities of female traveling around 1800
                      International Federation for Research in Women’s History – Global Twentieth-Century Feminisms
                      International Federation for Research in Women’s History – Rediscovering Spaces of Gender History in Poland and Czechoslovakia
                      International Federation for Research in Women’s History – Crossing Borders: Women, Travel, and Mobility
                      International Federation for Research in Women’s History – Women in Motion, Contest, and Conflict
                      International Organisation of Historians of Christianity – Religion and totalitarianism
                      International Organisation of Historians of Christianity – Religious tolerance and religious violence
                      International Organisation of Historians of Christianity – Women and Theology
                      International Social History Association
                      International Society for History Didactics – History education and public history
                      International Society for History Didactics – Progressive narratives in the post-Cold War area II
                      International Society for History Didactics – The Anthropocene and history education
                      Intertwined Pathways: Animals and Human Histories – ANIMAL’S AGENCY – ANIMALS IN HUMAN RECORDS
                      Intertwined Pathways: Animals and Human Histories – ANIMALS ON DISPLAY – MANAGING WILD AND DOMESTIC ANIMALS
                      Is a Conceptual and HISTORICAL History of Science Possible (12th-17th Century)?

                      L

                      L’histoire du mot dans le vocabulaire politique et social
                      La notion des LIEUX DE MEMOIRE au-delà de la France
                      Le Second Empire, bilan et renouveau historiographique
                      Les élites nobiliaires et la promotion de l’industrie en Europe des XVIIIe-XXe siècles
                      Les formes d’enseignements supérieurs dans les civilisations anciennes ou hors d’Europe
                      Les Parlements transnationaux dans leur évolution historique après la Deuxième Guerre mondiale: limites et perspectives
                      Limits to Free Expression about the Past
                      Liquid Roads through Europe. Historical Aspects and Contemporary Projections
                      Living for Terror, Living with Terrorism

                      M

                      Man and Nature. Between Destruction and Creation
                      Media History, Digital History and Historical Temporalities
                      Medical Knowledge, Technology, Research Networks of Tropical Medicine and the Political History of East Asia and Southeast Asia after the WW2
                      Medieval History and the Great War: Historiography and Politics
                      Medieval Urbanism in a Real and Imaginary Space of a Present-day Town
                      Meeting of the ICHS Members
                      Memory – Archeology – Identity: The Construction of Identity on the Antiquities – Part 1
                      Memory – Archeology – Identity: The Construction of Identity on the Antiquities – Part 2
                      Migration and Socio-political Innovation. Comparing Historical Case Studies
                      Modern Imaginaries (Re)built in Contemporary Americas – Connected Histories Approaches
                      MODERNIZATION and MODERNITY in the History of History Education
                      Multiculturalism and Coexistence: Ethnicities and Religions in the Medieval Mediterranean

                      N

                      New Approaches to the Political History of Welfare
                      New Trends in the History of Human Biological Diversity
                      NOGWHISTO-Network of Global and World History Organizations – General Assembly
                      NOGWHISTO-Network of Global and World History Organizations – How to write a world history in the 21st century
                      NOGWHISTO-Network of Global and World History Organizations – Research cooperation and infrastructure in the field of global and world history

                      O

                      Opening Ceremony

                      P

                      Personal Communisms: Individual Subjectivity and Agency within the Party-State Structures of the Post-war East and Central Europe
                      Population Displacement in the Post-World War II Era
                      Poster Session

                      R

                      Reassessing Historical Methodology: the Value of Experience in Historical Knowledge
                      Religions and Globalisation since the Turn of the 19th Century
                      Rescuing and Preserving Historical Documents and Materials during and after Natural Disasters
                      Revolutionary Nationalism in a Global Perspective

                      S

                      Shared Spaces, Conflicting Memories? Interreligious lieux de mémoire
                      Sources of Historiographical Methodology in East Asia and Europe
                      State Formation and Economic Development in the Long-term Perspective
                      Stepfamilies: the Making and Remaking of Families over Five Centuries (16th-20th Centuries)

                      T

                      The Councils and the Churches: History of an Institution between Texts, Ideas and Practices
                      The Global Sixties
                      The History of World Heritage Activities: Origins, Concepts and Actions
                      The Holy See and the Revolutions of the 19th and 20th Centuries
                      The ICHS International Prize for History
                      The Woman and Global Migration
                      Through the Ocean: the Ibero-American Empires and the Circulation of Goods, People and Ideas
                      Towards a Balanced Historical Knowledge: State and Nation in a Comparative Perspective – Paradigms of Investigation, Narratives, Explications – Part 1
                      Towards a Balanced Historical Knowledge: State and Nation in a Comparative Perspective – Paradigms of Investigation, Narratives, Explications – Part 2
                      Transnational Agents. Interwar Intellectuals of the Right: Networks, Circulations and Exchanges across South Europe and Latin America

                      U

                      Uncomfortable Heritage. Symbolic bordering and de-bordering in (post)conflict constellations

                      W

                      Welcome Dinner
                      What Makes Public History Truly International?
                      World War Two and the Rebuilding of International Order

                      Session by category

                      Major Themes (6)

                    • Intertwined Pathways: Animals and Human Histories – ANIMAL’S AGENCY – ANIMALS IN HUMAN RECORDS (Regina Horta Duarte)
                    • Intertwined Pathways: Animals and Human Histories – ANIMALS ON DISPLAY – MANAGING WILD AND DOMESTIC ANIMALS (Regina Horta Duarte)
                    • Memory – Archeology – Identity: The Construction of Identity on the Antiquities – Part 1 (Tanja Itgenhorst)
                    • Memory – Archeology – Identity: The Construction of Identity on the Antiquities – Part 2 (Tanja Itgenshorst)
                    • Towards a Balanced Historical Knowledge: State and Nation in a Comparative Perspective – Paradigms of Investigation, Narratives, Explications – Part 1 (Tomasz Schramm; Jaroslav Pánek; Attila Pók)
                    • Towards a Balanced Historical Knowledge: State and Nation in a Comparative Perspective – Paradigms of Investigation, Narratives, Explications – Part 2 (Tomasz Schramm; Jaroslav Pánek; Attila Pók)
                    • Specialized Themes (26)

                    • Appeasing the Civil Wars in the Greco-Roman World (Luca Fezzi)
                    • Courage and Dictatorships: Cultures of Dissent, Cultures of Control in the 20th Century (Sandor Horváth)
                    • Court and Courtiers in the Ancient Near East and Mediterranean (Ignazio Tantillo)
                    • Empire, System Building and Society Administration in Ancient World (Hao Chunwen)
                    • Gendered Work, Gendered Struggles: Women’s Activism at the Work-place in Long-term and Comparative Perspective (Susan Zimmermann)
                    • Historical Futures: Apprehensions of the Past and Anticipated Futures in the Contemporary World (Marek Tamm; Zoltán Boldizsár Simon)
                    • Holy Virgins and Blessed Rulers: Eastern and Western Perspectives (4th-6th Centuries) (Rita Lizzi)
                    • Is a Conceptual and HISTORICAL History of Science Possible (12th-17th Century)? (Nicolas Weill-Parot)
                    • L’histoire du mot dans le vocabulaire politique et social (Jean-Pierre Deschodt)
                    • Les Parlements transnationaux dans leur évolution historique après la Deuxième Guerre mondiale: limites et perspectives (Maria Sofia Corciulo)
                    • Living for Terror, Living with Terrorism (Armando Pitassio)
                    • Man and Nature. Between Destruction and Creation (Tadeusz Janicki; Dariusz Gwiazdowicz)
                    • Media History, Digital History and Historical Temporalities (Jukka Kortti)
                    • Medical Knowledge, Technology, Research Networks of Tropical Medicine and the Political History of East Asia and Southeast Asia after the WW2 (Wataru Iijima)
                    • Medieval Urbanism in a Real and Imaginary Space of a Present-day Town (Pavel Uvarov; Anna Anisimova)
                    • Migration and Socio-political Innovation. Comparing Historical Case Studies (Francesca Falk)
                    • Modern Imaginaries (Re)built in Contemporary Americas – Connected Histories Approaches (Gabriela Pellegrino Soares)
                    • New Trends in the History of Human Biological Diversity (Ana Carolina Vimieiro Gomes)
                    • Personal Communisms: Individual Subjectivity and Agency within the Party-State Structures of the Post-war East and Central Europe (Łukasz Bertram)
                    • Shared Spaces, Conflicting Memories? Interreligious lieux de mémoire (Ferenc Tóth)
                    • State Formation and Economic Development in the Long-term Perspective (Matti Hannikainen; Jari Eloranta)
                    • The Councils and the Churches: History of an Institution between Texts, Ideas and Practices (Alberto Melloni)
                    • Through the Ocean: the Ibero-American Empires and the Circulation of Goods, People and Ideas (Junia Furtado)
                    • Transnational Agents. Interwar Intellectuals of the Right: Networks, Circulations and Exchanges across South Europe and Latin America (Annarita Gori; Valeria Galimi)
                    • Uncomfortable Heritage. Symbolic bordering and de-bordering in (post)conflict constellations (Jörg Hackmann)
                    • World War Two and the Rebuilding of International Order (Lan Xu)
                    • Round Tables (20)

                    • Borders and Borderlands: the Slavdom over the Centuries – Culture and Society (Monika Saczyńska-Vercamer)
                    • Disciplined Dissent: Political Recognition and Forms of Negotiation Beyond the Public Sphere. Some Case Studies in Medieval and Early Modern Europe (11th to 17th Centuries) (Fabrizio Titone)
                    • Dynastic Loyalties, Multinational Loyalties, and National Loyalties within Imperial Armies (18-21 Centuries) (Ioan Bolovan)
                    • Encounters and Concurrences: New Theoretical and Methodological Developments in Global History (Stefan Amirell; Gunlög Fur)
                    • Football Fandom, History and Politics (Bernardo Buarque de Hollanda)
                    • From Gender as an Useful Category to Anti-Genderism (Colin Johnson)
                    • Innovative Approaches to Holocaust & Genocide Studies: Theoretical Perspectives and Prospectives (Kate E. Temoney; Ewa Domańska)
                    • La notion des LIEUX DE MEMOIRE au-delà de la France (Veronica Zarate)
                    • Les élites nobiliaires et la promotion de l’industrie en Europe des XVIIIe-XXe siècles (Marcela Efmertová; Michel Figeac)
                    • Les formes d’enseignements supérieurs dans les civilisations anciennes ou hors d’Europe (Pierre Mounier-Kuhn)
                    • Limits to Free Expression about the Past (Antoon de Baets)
                    • Liquid Roads through Europe. Historical Aspects and Contemporary Projections (Blythe Alice Raviola)
                    • Medieval History and the Great War: Historiography and Politics (Alexandru Simon)
                    • Multiculturalism and Coexistence: Ethnicities and Religions in the Medieval Mediterranean (Ángel Galán Sánchez; Ana Echevarría Arsuaga)
                    • Population Displacement in the Post-World War II Era (Olivier Forcade)
                    • Reassessing Historical Methodology: the Value of Experience in Historical Knowledge (Veronica Tozzi; Kalle Pihlainen)
                    • Rescuing and Preserving Historical Documents and Materials during and after Natural Disasters (Hiroaki Ozawa; Hiroshi Okumura)
                    • The Holy See and the Revolutions of the 19th and 20th Centuries (Emilia Hrabovec)
                    • The Woman and Global Migration (Zlatica Zudová-Lešková)
                    • What Makes Public History Truly International? (David Dean)
                    • Joint Sessions (11)

                    • Civilians in the War. Women, Children, Refugees and Prisoners-of-War on the Eastern Front during World War I (Ana Victoria Sima; Ioan Bolovan)
                    • Family Memory and Intergenerational Transmission of the Past (Radmila Svarickova Slabakova; Monika Vrzgulová)
                    • Histoire et vérité: la fabrique du procès (Audrey Kichelewski)
                    • Le Second Empire, bilan et renouveau historiographique (Dominique Barjot; Yimin LYU)
                    • MODERNIZATION and MODERNITY in the History of History Education (Susanne Popp; Eckhardt Fuchs)
                    • New Approaches to the Political History of Welfare (Pauli Kettunen; Klaus Petersen)
                    • Religions and Globalisation since the Turn of the 19th Century (Charles Mercier; Ruth Harris)
                    • Revolutionary Nationalism in a Global Perspective (Yamazaki Koichi; Pierre Serna; Alan Forrest; Matthias Middell; Anna Maria Rao)
                    • Sources of Historiographical Methodology in East Asia and Europe (Eiji Takemura (originally); Edward Wang; Edoardo Tortarolo)
                    • Stepfamilies: the Making and Remaking of Families over Five Centuries (16th-20th Centuries) (Gabriela Erdélyi; Lyndan Warner)
                    • The History of World Heritage Activities: Origins, Concepts and Actions (Caspar Andersen)
                    • Evening Sessions (3)

                    • A Global History of Humankind in the Making (Matthias Middell)
                    • Poster Session ()
                    • The Global Sixties (Martin Klimke)
                    • Meeting of the ICHS Members (1)

                    • Meeting of the ICHS Members ()
                    • Ceremony (3)

                    • Closing Ceremony ()
                    • Opening Ceremony ()
                    • The ICHS International Prize for History ()
                    • Welcome Dinner (1)

                    • Welcome Dinner ()
                    • Farewell Lunch (1)

                    • Farewell Lunch ()
                    • International Affiliated Organizations (45)

                    • Association Internationale d’Histoire Contemporaine de l’Europe – L’Europe post-guerre froide : une Europe asymétrique? (Tomasz Schramm)
                    • Association Internationale d’Histoire Contemporaine de l’Europe – Rapports des pré-colloques (Tomasz Schramm)
                    • Association Internationale d’Études du Sud-Est Européen (Alexandre Kostov; Răzvan Theodorescu)
                    • Association of African Historians – Violent Conflicts in North Africa in the Twenty-first Century (Christopher B.N. Ogbogbo)
                    • Association of African Historians – Violent Conflicts in Sub-Saharan Africa: Issues and Dimensions in the Twenty –First Century (Christopher B.N. Ogbogbo)
                    • Comité international pour la métrologie historique – Historical Metrology and the Challenges of Digital Research in Economic History (Werner Scheltjens; Markus A. Denzel)
                    • Commission for the History of Towns (Roman Czaja)
                    • Commission Internationale des Études Historiques Slaves – Conflicts (Frank Hadler)
                    • Commission Internationale des Études Historiques Slaves – Cooperation (Frank Hadler)
                    • Commission Internationale des Études Historiques Slaves – Opening – Encounters (Frank Hadler)
                    • Commission Internationale du Pacifique (Pierre Journoud)
                    • International Association of Historical Societies for the Study of Jewish History – Migration and Culture – Nation and Religion (Shmuel Feiner)
                    • International Commission for the History and Theory of Historiography (Q. Edward Wang)
                    • International Commission for the History of Representative and Parliamentary Institutions – From Administration to Politics. The role of representative assemblies (Maria Sofia Corciulo; Mario di Napoli)
                    • International Commission for the History of Representative and Parliamentary Institutions – Myth and reality of Representation. Political theories and institutional practices (Maria Sofia Corciulo; Mario di Napoli)
                    • International Commission for the History of Representative and Parliamentary Institutions – Representative institutions in the governance of cities from Middle Age to present time (Maria Sofia Corciulo; Mario di Napoli)
                    • International Commission for the History of Representative and Parliamentary Institutions – The development of representative and parliamentary institutions in Central-Eastern Europe (Maria Sofia Corciulo; Mario di Napoli)
                    • International Commission for the History of the French Revolution 1 (Koichi Yamazaki)
                    • International Commission for the History of the French Revolution 2 (Koichi Yamazaki)
                    • International Commission for the History of the French Revolution 3 (Koichi Yamazaki)
                    • International Commission for the History of Universities (Mauro Moretti)
                    • International Commission of Historical Demography – Colonial populations: Census-taking processes, Health and Urbanization (17th-20th centuries) (Ioan Bolovan; Antoinette Fauve-Chamoux; Grażyna Liczbińska; Claudia Contente; Joana Maria Pujadas-Mora; Isabelle Seguy; Paulo Teodoro de Matos; Evelien Walhout; Beatrice Moring; Ioan-Aurel Pop)
                    • International Commission of Historical Demography – Female Contribution to Human Migration and Mobility Process. Sources to Find Them, Past & Present (Ioan Bolovan; Antoinette Fauve-Chamoux; Grażyna Liczbińska; Claudia Contente; Joana Maria Pujadas-Mora; Isabelle Seguy; Paulo Teodoro de Matos; Evelien Walhout; Beatrice Moring; Ioan-Aurel Pop)
                    • International Commission of Historical Demography – Female Strategies and Continuity – Female Strategies and Change (Ioan Bolovan; Antoinette Fauve-Chamoux; Grażyna Liczbińska; Claudia Contente; Joana Maria Pujadas-Mora; Isabelle Seguy; Paulo Teodoro de Matos; Evelien Walhout; Beatrice Moring; Ioan-Aurel Pop)
                    • International Commission of Historical Demography – Marriage and Migration from the 17th to the early 20th Century – Gender, Economy and Origin (Ioan Bolovan; Antoinette Fauve-Chamoux; Grażyna Liczbińska; Claudia Contente; Joana Maria Pujadas-Mora; Isabelle Seguy; Paulo Teodoro de Matos; Evelien Walhout; Beatrice Moring; Ioan-Aurel Pop)
                    • International Commission of Historical Demography – Mixed Families in the History: Interfaith, Interethnic and International Marriage (Ioan Bolovan; Antoinette Fauve-Chamoux; Grażyna Liczbińska; Claudia Contente; Joana Maria Pujadas-Mora; Isabelle Seguy; Paulo Teodoro de Matos; Evelien Walhout; Beatrice Moring; Ioan-Aurel Pop)
                    • International Commission of Military History – Réarmements et désarmements après les deux Guerres Mondiales (Alfredo Canavero; Massimo De Leonardis)
                    • International Commission on the History of International Relations – Transitions and Political Change in Asia – Transitions and Political Change in the Americas (Hugues Tertrais; Alfredo Canavero; Lola Elizalde; Lorenzo Delgado; Montserrat Huguet; Juan Carlos Pereira)
                    • International Commission on the History of International Relations – Transitions and Political Change in Eastern Europe – Transitions and Political Change in Western Europe and the Mediterranean Countries (Hugues Tertrais; Alfredo Canavero; Lola Elizalde; Lorenzo Delgado; Montserrat Huguet; Juan Carlos Pereira)
                    • International Committee of Editors of Diplomatic Documents (Sacha Zala)
                    • International Federation for Research in Women’s History – A movement towards equality? Risks and opportunities of female traveling around 1800 (Yuko Takahashi; Tiina Kinnunen)
                    • International Federation for Research in Women’s History – Global Twentieth-Century Feminisms (Yuko Takahashi; Tiina Kinnunen)
                    • International Federation for Research in Women’s History – Rediscovering Spaces of Gender History in Poland and Czechoslovakia (Yuko Takahashi; Tiina Kinnunen)
                    • International Federation for Research in Women’s History – Crossing Borders: Women, Travel, and Mobility (Yuko Takahashi; Tiina Kinnunen)
                    • International Federation for Research in Women’s History – Women in Motion, Contest, and Conflict (Yuko Takahashi; Tiina Kinnunen)
                    • International Organisation of Historians of Christianity – Religion and totalitarianism (Antón M. Pazos)
                    • International Organisation of Historians of Christianity – Religious tolerance and religious violence (Mikko Ketola; Anders Jarlert)
                    • International Organisation of Historians of Christianity – Women and Theology (Yves Krumenacker; Clarisse Tesson)
                    • International Social History Association (Marcel van der Linden; Eileen Boris)
                    • International Society for History Didactics – History education and public history (Susanne Popp; Terry Haydn; Markus Furrer; Joanna Wojdon)
                    • International Society for History Didactics – Progressive narratives in the post-Cold War area II (Susanne Popp; Terry Haydn; Markus Furrer; Joanna Wojdon)
                    • International Society for History Didactics – The Anthropocene and history education (Susanne Popp; Terry Haydn; Markus Furrer; Joanna Wojdon)
                    • NOGWHISTO-Network of Global and World History Organizations – General Assembly (Jie-Hyun Lim; Katja Castryck-Naumann)
                    • NOGWHISTO-Network of Global and World History Organizations – How to write a world history in the 21st century (Jie-Hyun Lim; Katja Castryck-Naumann)
                    • NOGWHISTO-Network of Global and World History Organizations – Research cooperation and infrastructure in the field of global and world history (Jie-Hyun Lim; Katja Castryck-Naumann)
                    • Timeslots

                      Sunday August 21st
                      15.00-16.00
                      Meeting of the ICHS Members
                      16.30-19.00
                      Ceremony
                      19.00-21.00
                      Welcome Dinner
                      Monday August 22nd
                      12.30-14.00
                      Lunch Break
                      19.30-21.30
                      Tuesday August 23rd
                      12.30-14.00
                      Lunch Break
                      Wednesday August 24th
                      12.30-14.00
                      Lunch Break
                      Thursday August 25th
                      12.30-14.00
                      Lunch Break
                      14.00-17.30
                      International Affiliated Organizations
                      19.30-21.30
                      Evening Sessions
                      Friday August 26th
                      09.00-12.30
                      International Affiliated Organizations
                      12.30-14.00
                      Lunch Break
                      14.00-17.30
                      International Affiliated Organizations
                      11.30-13.00
                      Ceremony
                      13.00-14.00
                      Farewell Lunch