Slider
PL EN FR

KOMUNIKAT

W kwietniu ubiegłego roku poinformowaliśmy, że XXIII Międzynarodowy Kongres Nauk Historycznych w Poznaniu został przełożony na 22-28 sierpnia 2021 r. Dziś z radością informujemy, że Zarząd ICHS oraz Komitet Organizacyjny uzgodniły, że XXIII Kongres w Poznaniu odbędzie się w tym terminie niezależnie od okoliczności. Dołożymy wszelkich starań, aby odbył się on w tradycyjnej, bezpośredniej formie, z zachowaniem zalecanych procedur sanitarnych oraz z maksymalną troską o bezpieczeństwo uczestników.

Za program odpowiadają niezmiennie organizatorzy paneli, którym z góry dziękujemy za ich starania. Mamy świadomość, że przeniesienie Kongresu w sferę wirtualną byłoby dla nas wszystkich niepowetowaną stratą. Jednak w obliczu rozprzestrzeniania się pandemii Covid-19, Komitet Organizacyjny, w ścisłym kontakcie z Zarządem ICHS, rozważa możliwość zaoferowania uczestnikom udziału w niektórych wydarzeniach kongresowych również w trybie zdalnym. Może to dotyczyć również Zgromadzeń Ogólnych oraz ceremonii wręczenia nagrody, która, mamy nadzieję, odbędzie się w normalnej formie.

Pragniemy przypomnieć, że wraz z decyzją o przełożeniu Kongresu rejestracja Early Bird została przedłużona do 31 marca 2021 r. Nadal istnieje również możliwość ubiegania się o wsparcie w ramach Funduszu Solidarnościowego.

Wszystkie ostateczne decyzje dotyczące Kongresu, a zwłaszcza jego formy, zostaną ogłoszone w styczniu 2021 r.

Z najlepszymi życzeniami!

Zarząd ICHS: Andrea Giardina, Catherine Horel, Marjatta Hietala, Eliana Dutra, Pim den Boer, Sacha Zala, Joel Harrington, Lim Jie-Hyun, Krzysztof Makowski, Matthias Middell, Lorina Repina, Tao Wenzhao,

Tomasz Schramm wraz z Komitetem Organizacyjnym

WAŻNE!

Komitet Organizacyjny pragnie poinformować, że: 1. Uiszczona już opłata rejestracyjna pozostaje oczywiście ważna również na Kongres w nowym terminie. Jeśli jednak, niestety, w Kongresie w sierpniu przyszłego roku nie będziecie Państwo mogli wziąć udziału, to możecie anulować rejestrację na ogólnych zasadach określonych w Regulaminie; 2. Program Kongresu zasadniczo pozostaje bez zmian. Jeśli jednak w ciągu tego roku ktoś z Państwa zechce zrezygnować lub zaktualizować strukturę swojego panelu, to prosimy uprzejmie o informację. Pewne przetasowania będą oczywiście możliwe. Wszystkie ważne informacje dotyczące Kongresu będą się pojawiać sukcesywnie na naszej stronie internetowej i na Facebooku.

więcej

AKTUALNOŚCI

31.03.2021
Data

Early Bird

W związku z decyzją o przełożeniu Kongresu na 22-28 sierpnia 2021 roku, okres wczesnej rejestracji (Early Bird) został przedłużony do 31 marca 2021 roku.

więcej