Image is not available
Slider
PL EN FR

ORGANIZATORZY

Komitet Nauk Historycznych Polskiej Akademii Nauk jest ogólnopolską reprezentacją historyków, która istnieje od lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Skupia najbardziej uznanych i aktywnych badaczy wszystkich dyscyplin historycznych, działających w uniwersytetach i instytutach Polskiej Akademii Nauk.

Tradycje akademickie Poznania sięgają początków XVI wieku. Obecny Uniwersytet powołano do życia w 1919 roku, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Dziś Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – obok Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – należy do największych i najlepszych uczelni akademickich w Polsce.

RESEARCH FORUM

WAŻNA ZMIANA: Organizatorzy przedłużyli termin składania wniosków do 15 października! Ogłoszenie listy instytucji zakwalifikowanych do Research Forum zostało przełożone na 31 października. Research Forum stanowi nową inicjatywę Zarządu Międzynarodowego Komitetu Nauk Historycznych (International Committee of Historical Sciences – ICHS). W trakcie XXIII Międzynarodowego Kongresu Nauk Historycznych w Poznaniu w 2020 roku odbędzie się po raz pierwszy. Głównym celem Research Forum jest umożliwienie instytucjom naukowym (lub wspierającym naukę) zaprezentowania planowanych bądź realizowanych przez nie projektów badawczych. W ramach Research Forum będą Państwo mogli poinformować o swojej działalności zarówno uczonych o potwierdzonej renomie naukowej, jak i początkujących badaczy. W ten sposób Research Forum stworzy możliwość nawiązania współpracy między badaczami, doktorantami oraz instytucjami wspierającymi badania naukowe.

więcej

AKTUALNOŚCI

18-20.09.2019
Lublin
Spotkanie

XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich Lublin 2019

W dniach 18-20 września 2019 roku w Lublinie odbędzie się jubileuszowy, XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich, który ma być wielkim świętem historii. Jak zapewniają członkowie Komitetu Organizacyjnego, Zjazd w Lublinie będzie nie tylko spotkaniem „z nauką historyczną, ale także z rozmaitymi formami obecności historii w sferze publicznej: od filmu historycznego i książki historycznej po gry komputerowe i rekonstrukcje historyczne”. Na Zjeździe będzie obecny również XXIII Międzynarodowy Kongres Nauk Historycznych Poznań 2020! Przez cały czas trwania Zjazdu otwarte będzie stoisko promocyjne, na którym każdy zainteresowany będzie mógł dowiedzieć się więcej o poznańskim Kongresie. Zapraszamy do Lublina!

więcej