baner WELCOME-2022-3
baner WELCOME-2022-3
PL EN FR

WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE

MIEJSCA KONGRESOWE

Większość obiektów, w których odbywać się będzie Kongres, zlokalizowana jest w samym centrum Poznania, w odległości kilku minut marszu od siebie. Są to zabytkowe gmachy, zbudowane w początku XX wieku dla władz i instytucji pruskich, rezydujących wówczas w Poznaniu. Od odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. służą one Uniwersytetowi. W ostatnich latach zostały starannie odrestaurowane.

Najważniejszym z obiektów wykorzystywanych podczas Kongresu będzie CK Zamek (ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań), w którym zlokalizowane będą

  • Centrum Kongresowe (punkt rejestracji uczestników, punkt informacyjny, strefa chill-out)
  • Research Forum
  • Międzynarodowe Targi Książki Historycznej
  • Biuro Kongresowe

Obok niego wykorzystywane będą także

  • Collegium Minus (ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań)
  • Collegium Maius (ul. Fredry 10, 61-701 Poznań)
  • Collegium Novum (al. Niepodległości 4, 61-874 Poznań)
  • Collegium Historicum (ul. Uniwersytetu Poznańskiego 7, 61-614 Poznań)

PORUSZANIE SIĘ PO POZNANIU

Centrum Poznania jest niewielkim obszarem o średnicy około 2-3 km. Pokryte jest gęstą siecią linii tramwajowych i autobusowych.

Tramwaje i autobusy
Korzystanie z komunikacji miejskiej jest proste i dla uczestników Kongresu bezpłatne (za okazaniem identyfikatora Kongresu).
Najważniejszym węzłem komunikacyjnym w centrum miasta jest Rondo Kaponiera z Mostem Teatralnym, gdzie krzyżuje się większość linii tramwajowych. Szczegóły połączeń tramwajowych i autobusowych można znaleźć na stronach https://www.ztm.poznan.pl/en/

Taksówki
Postoje taksówek znajdują się przy lotnisku, dworcu kolejowym i w wielu miejscach w centrum miasta. Taksówkę można także wezwać telefonicznie lub za pomocą powszechnie dostępnych aplikacji. Korzystanie z taksówek jest bezpieczne, a opłaty, w wypadku jazdy po centrum miasta, nie powinny przekroczyć 15 zł (ok. 4 Euro). Średnia cena za zamówienie taksówki lub wejście do pojazdu wynosi ok 1,5 Euro, średnia cena za kilometr jazdy to 0,6 Euro. Po zakończeniu jazdy, kierowca ma obowiązek wydać paragon z ceną za przejazd.
W Poznaniu aktywne są także międzynarodowe firmy, obsługujące zamówienia pojazdów i opłaty za przejazd pomocą aplikacji mobilnych.

Rower
Sieć Poznańskiego Roweru Miejskiego obejmuje kilkaset stacji rowerowych i kilka tysięcy rowerów w całym mieście. Można je wypożyczać za pomocą aplikacji mobilnej. Szczegóły znajdują się na stronie https://poznanskirower.pl/en/.

Hulajnogi
W Poznaniu można korzystać z następujących międzynarodowych sieci hulajnóg:

Pieszo
Poruszanie się pieszo po śródmieściu Poznania najbardziej efektywnym sposobem pokonywania odległości. Odległość pomiędzy poszczególnymi budynkami, w których będą odbywać się obrady Kongresu, nie powinna przekroczyć 10 minut marszu. Bardziej oddalone budynki będą oznaczane na planach z podaniem informacji, jak do nich dojechać.

 

HOTELE, HOSTELE I POKOJE GOŚCINNE

Poznań dysponuje dużą liczbą miejsc noclegowych w każdym standardzie i przedziale cenowym. Szczegóły można znaleźć na stronie POZnan.travel http://poznan.travel/en/c/gdzie-spac

W porozumieniu z Technicznym Operatorem Kongresu, czyli Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, podajemy listę adresów hoteli w Poznaniu, w których ustalono ceny dla gości Kongresu. Warunkiem skorzystania z oferty jest dokonanie rezerwacji za pośrednictwem Działu Zakwaterowania:

WORLD TRADE CENTER POZNAŃ
Joanna Roś (+48) 609 678 321
Hanna Pokorska (+48) 691 033 627
e-mail: accommodation_ichs2020poznan@wtcpoznan.pl

Możliwe jest także skorzystanie z oferty tańszych miejsc noclegowych w Domu Studenckim „Jagienka” i Domu Studenckim „Zbyszko”.

 

SIEĆ WiFi

Powszechny dostęp do sieci WiFi w Poznaniu jest standardem. Wszystkie budynki, w których będzie się odbywał Kongres oraz wszystkie budynki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza objęte są siecią eduroam. Zachęcamy do założenia i uaktywnienia połączeń na swoich urządzeniach jeszcze przed przyjazdem do Poznania.

 

DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

Przestrzeń publiczna, szczególnie te jej fragmenty, które były budowane bądź remontowane w ostatnich latach, są łatwo dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Część restauracji i innych obiektów publicznych pozbawiona jest wind i podjazdów. Niektóre z sal konferencyjnych wyposażone są w pętle indukcyjne ułatwiające zestrojenie urządzeń dla osób słabo słyszących.