baner-graficzny
baner-graficzny
PL EN FR

Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 14
60-734 Poznań
T. +48 61 869 20 00
www.mpt.pl

Międzynarodowe Targi Poznańskie (MTP) są liderem polskiego przemysłu targowego. Mają mniej więcej połowę udziału w rynku targowym w Polsce. Należą też do światowych liderów w tej branży (są pierwszym organizatorem targów w Europie Środkowo-Wschodniej).

W portfolio produktów MTP znajduje się ponad 100 targów organizowanych w cyklach rocznych lub dwuletnich. W roku 2016 w 63 wydarzeniach targowych organizowanych przez poznańskie Targi wzięło udział ponad 10,5 tys. wystawców, w tym około 2.500 pochodzących z 56 krajów świata, a odwiedziło je prawie 700 tys. zwiedzających. Do tego grona doliczyć należy uczestników kongresów, konferencji oraz wydarzeń kulturalnych i sportowych. Łącznie MTP na swym terenie goszczą rocznie ponad 1.100.000 osób.

MTP wspierają promocję polskiej gospodarki za granicą. Współpracują z rządem, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, stowarzyszeniami i izbami gospodarczymi. Są organizatorem wystaw narodowych na największych światowych targach.

Poznań Congress Center (PCC) to nowoczesne centrum kongresowe, wystawiennicze i widowiskowo-sportowe działające w strukturze MTP, dysponujące wszystkimi ich obiektami. Oferuje ponad 70 sal konferencyjnych, 16 pawilonów wystawienniczych, otwartą przestrzeń oraz parking dla 2.000 samochodów. Zróżnicowane architektonicznie wnętrza umożliwiają organizację wydarzeń o różnorodnym charakterze, od spotkań biznesowych dla kilkunastu osób, aż po eventy dla ponad 11.000 uczestników. Znakomite położenie (bliskość lotniska i dworca kolejowego) sprawia, że jest to idealna lokalizacja dla profesjonalnych konferencji, kongresów, targów, wydarzeń sportowych i kulturalnych.